Hero image
Tournament

Teams

U09/7


  • 1. SV Sierning (AT)
  • 2. SPG SCR Altach-Mäder (AT)
  • 3. Swiss Football School GmbH (CH)
  • 4. TJ Viktoria Vestec (CZ)
  • 5. ESSPO Football St Pathus Oissery (FR)
  • 6. ASD Unione Graticolato (IT)
  • 7. SV Heimstetten (DE)
  • 8. FC Ismaning (DE)
  • 9. TSV Allershausen 1 (DE)
  • 10. TSV Allershausen 2 (DE)
  • 11. TSV Sauerlach (DE)
  • 12. TSV 1822 Landsberg (DE)
  • 13. F.T. Starnberg 09 (DE)
  • 14. FC Schwabing München (DE)
  • 15. ASV Dachau (DE)
  • 16. 1. SC Gröbenzell (DE)

U10/7


  • 1. 1. SV Wiener Neudorf (AT)
  • 2. SV Güssing (AT)
  • 3. SV Weinitzen (AT)
  • 4. C.S. Chenois (CH)
  • 5. FC Schönbühl (CH)
  • 6. FC Rapperswil-Jona (CH)
  • 7. TJ Viktoria Vestec (CZ)
  • 8. Plútó Gyermekfoci Sportegyesúlet (HU)
  • 9. UDS Football Valbrenta (IT)
  • 10. SV Italia 1965 München (DE)
  • 11. Spvgg Markt Schwabener Au 1 (DE)
  • 12. Spvgg Markt Schwabener Au 2 (DE)
  • 13. TSV Dachau 1865 (DE)
  • 14. SV Heimstetten (DE)
  • 15. FC Ismaning (DE)
  • 16. FC Erding (DE)

U11/7


  • 1. Wiener Sportclub (AT)
  • 2. SG Osttirol (AT)
  • 3. A.S. Montkainoise-1 (BE)
  • 4. A.S. Montkainoise-2 (BE)
  • 5. F.C. Bôle (CH)
  • 6. FK Brandýs-Boleslav (CZ)
  • 7. TSV Eisingen (DE)
  • 8. AS Florange (FR)
  • 9. CEP Lorient Football (FR)
  • 10. Brumath (FR)
  • 11. C.S. Chenois (CH)
  • 12. Rapid Lugano (CH)
  • 13. Virtus Bergamo (IT)
  • 14. ASD Unione Graticolato (IT)
  • 15. UDS Football Valbrenta (IT)
  • 16. FC Rot Weiß Oberföhring (DE)
  • 17. TSV Ebersberg (DE)
  • 18. SV am Hart München (DE)
  • 19. TSV Eintracht Karlsfeld (DE)
  • 20. TSV Dachau 1865 2 (DE)
  • 21. TSV Dachau 1865 1 (DE)
  • 22. TSV Allershausen (DE)
  • 23. FC Ismaning (DE)
  • 24. Spvgg Markt Schwabener Au (DE)

U12/9


  • 1. SC Mannswörth (AT)
  • 2. SG Osttirol (AT)
  • 3. Grez Doiceau-1 (BE)
  • 4. Grez Doiceau-2 (BE)
  • 5. C.S. Chenois (CH)
  • 6. Rapid Lugano (CH)
  • 7. Kaltenhouse (FR)
  • 8. ASB Leutenheim (FR)
  • 9. Virtus Bergamo (IT)
  • 10. UDS Football Valbrenta (IT)
  • 11. ASV Feldthurns (IT)
  • 12. S.V. Gouda (NL)
  • 13. TSV Schwabhausen (DE)
  • 14. SV Heimstetten (DE)
  • 15. TSV Allershausen (DE)
  • 16. FC Ismaning (DE)

U13


  • 1. USC Kirchschlag (AT)
  • 2. FC Raiffeisen Ligist (AT)
  • 3. FC 3 Frontières (BE)
  • 4. F.C. Pully Football (CH)
  • 5. C.S. Chenois (CH)
  • 6. FC Aïre-le-Lignon (CH)
  • 7. Rapid Lugano (CH)
  • 8. Rapid Lugano (CH)
  • 9. USAC Somain (FR)
  • 10. Brumath (FR)
  • 11. Csepel Hungary (HU)
  • 12. ASD Tritium (IT)
  • 13. ASD Unione Graticolato-1 (IT)
  • 14. ASD Unione Graticolato-2 (IT)
  • 15. ASD Unione Graticolato-3 (IT)
  • 16. UDS Football Valbrenta (IT)
  • 17. USD Alense (IT)
  • 18. U.S. Settignanese-1 (IT)
  • 19. U.S. Settignanese-2 (IT)
  • 20. R.K.V.V. Meerburg (NL)
  • 21. V.V. Alphense Boys (NL)
  • 22. VV Charlois (NL)
  • 23. FC Ismaning (DE)
  • 24. TSV Allershausen (DE)

U14


  • 1. ARSE Floreffe (BE)
  • 2. Rapid Lugano (CH)
  • 3. FK Baník Sokolov (CZ)
  • 4. FKM Vysocina Jihlava (CZ)
  • 5. MFK Frýdek Místek (CZ)
  • 6. E.S. Boulazac (FR)
  • 7. Csepel Hungary (HU)
  • 8. Polisportiva Bienate Magnago (IT)
  • 9. La Dominante (IT)
  • 10. ASD Unione Graticolato-1 (IT)
  • 11. ASD Unione Graticolato-2 (IT)
  • 12. ASD Barca Reno (IT)
  • 13. U.S. Settignanese (IT)
  • 14. FC Baljaffray (SC)
  • 15. SV Heimstetten (DE)
  • 16. FC Ismaning (DE)

U15


  • 1. FC Aïre-le-Lignon (CH)
  • 2. F.C. Villars sur Glâne (CH)
  • 3. F.C. Sarine Ouest (CH)
  • 4. Rapid Lugano (CH)
  • 5. Sipag Kaya FC (CH)
  • 6. FK Baník Sokolov (CZ)
  • 7. FKM Vysocina Jihlava (CZ)
  • 8. MFK Frýdek Místek (CZ)
  • 9. MSC Preussen Magdeburg (DE)
  • 10. TuS BW Königsdorf (DE)
  • 11. F.C. Bazillac (FR)
  • 12. Brumath (FR)
  • 13. Polisportiva Bienate Magnago (IT)
  • 14. Arsaghese (IT)
  • 15. AC Victoria (IT)
  • 16. ASD Unione Graticolato (IT)
  • 17. UDS Football Valbrenta (IT)
  • 18. ASD Barca Reno (IT)
  • 19. ASD Low Ponte (IT)
  • 20. U.S. Settignanese (IT)
  • 21. IVV (NL)
  • 22. V.V. Alphense Boys (NL)
  • 23. j.v.c Cuijk (NL)
  • 24. BE Quick 1887 (NL)
  • 25. Spvgg Markt Schwabener Au 1 (DE)
  • 26. FC Notwill (CH)
  • 27. FC Ismaning (DE)
  • 28. TSV Allershausen (DE)

U17


  • 1. FC Bremgarten (CH)
  • 2. F.C. Vétroz (CH)
  • 3. TuS Altenberge 09 (DE)
  • 4. F.C. Bazillac (FR)
  • 5. As Erstein (FR)
  • 6. USO Bezons (FR)
  • 7. Corona calcio (IT)
  • 8. vv Oosterhout (NL)
  • 9. ASD Gattico (IT)
  • 10. A.S.D Favaro 1948 (IT)
  • 11. UDS Football Valbrenta (IT)
  • 12. ASD Barca Reno -1 (IT)
  • 13. ASD Barca Reno -2 (IT)
  • 14. U.S. Settignanese (IT)
  • 15. Rigtersbleek (NL)
  • 16. SVM (NL)
  • 17. V.V. Gieten-1 (NL)
  • 18. V.V. Gieten-2 (NL)
  • 19. ACV (NL)
  • 20. V.V. Wildervank (NL)
  • 21. G.S.V. Be Quick 1887 (NL)
  • 22. Spvgg Markt Schwabener Au (DE)
  • 23. FC Ismaning U17 (DE)
  • 24. FC Ismaning U16 (DE)

U19


  • 1. KVK Westhoek (BE)
  • 2. Stade Lausanne Ouchy (CH)
  • 3. Stabio (CH)
  • 4. FC Haag (CH)
  • 5. FC HEGENHEIM (FR)
  • 6. ASGA Guerville (FR)
  • 7. USO Bezons (FR)
  • 8. AC Victoria (IT)
  • 9. ASD Gattico (IT)
  • 10. UDS Football Valbrenta (IT)
  • 11. A.S.V. Arsenal (NL)
  • 12. Rigtersbleek (NL)
  • 13. Rolder Boys (NL)
  • 14. JFG Pfaffenhofen Land (DE)
  • 15. SV Heimstetten (DE)
  • 16. TSV Allershausen (DE)

Tournament sponsored by